Dominika Radomska

Magister psychologii ze specjalnością kliniczną, dyplomowany psychoterapeuta, socjoterapeuta oraz filolog z wykształceniem pedagogicznym. Absolwentka Wyższej Szkoły Psychologii Społecznej, ukończyła również Studium Socjoterapii i Treningu Interpersonalnego a także Szkołę Psychoterapii Psychodynamicznej w Krakowskim Centrum Psychodynamicznym rekomendowanym przez Polskie Towarzystwo Psychologiczne. Członek Polskiego Towarzystwa Terapii Psychodynamicznej.

Ponadto ukończyła studia podyplomowe na kierunku Psychodietetyka w Szkole Wyższej Psychologii Społecznej we Wrocławiu, pogłębiając wiedzę z zakresu zaburzeń odżywiania z możliwością prowadzenia poradnictwa żywieniowego dla osób z nadwagą i otyłością.

Pracuje w Niepublicznym Centrum Zdrowia Psychicznego we Wrocławiu, oraz Poradni Zdrowia Psychicznego w Ząbkowicach Śląskich, gdzie prowadzi terapię indywidualną, poradnictwo psychologiczne oraz daje wsparcie zarówno dorosłym jak i młodzieży. Ponadto w Szkole Wyższej Psychologii Społecznej prowadzi zajęcia z psychologicznego angielskiego ze studentami.

Doświadczenie z zakresu diagnozy oraz terapii zdobywała m.in. w Ośrodku Interwencji Kryzysowej w Domu Dziecka -Wielofunkcyjnej Placówce w Górca, Strzelin, na Oddziale Psychiatrycznym dla Dzieci i Młodzieży we Wrocławiu, a także na oddziale Rehabilitacji Zaburzeń Psychosomatycznych w Świeradowie Zdrój.

Stale rozwija swoją wiedzę i umiejętności uczestnicząc w konferencjach, sympozjach i szkoleniach zawodowych. W trosce o wysoką jakość swojej pracy poddaje ją również regularnej superwizji u certyfikowanych superwizorów Krakowskiego Centrum Psychodynamicznego. Oznacza to, że praca terapeutyczna jest poddawana systematycznej kontroli pod względem oceny jej skuteczności oraz poprawności zastosowanych metod i interwencji. 

Prowadzi terapię również w języku angielskim.

Swoją pomoc w zakresie poradnictwa psychologicznego bądź terapii krótko - lub długoterminowej kieruje do osób dorosłych i młodzieży z:

zaburzeniami odżywiania; anoreksja, bulimia, napadowym objadaniem się, nadwagą i otyłością
zaburzeniami nastroju depresją (do objawów należą: zaniżona samoocena, pesymistyczny odbiór rzeczywistości, problemy z koncentracją, ze snem oraz apetytem a także myśli samobójcze)
zaburzeniami nerwicowymi, inaczej nazywanymi zaburzeniami lękowymi:
- zaburzeniami psychosomatycznymi
(dolegliwości somatyczne (fizyczne), których źródłem są głównie nieuświadomione czynniki emocjonalne)
- zaburzeniami obsesyjno-kompulsywnymi (inaczej; nerwica natręctw)
(mimowolnie nawracające myśli lub czynności natrętne, którym pacjent nie może się powstrzymać)
- zaburzeniami lękowymi w postaci fobii
- zaburzeniami stresu pourazowego (PTSD)
(występujące po sytuacjach zagrażających życiu m.in.: wypadki komunikacyjne, klęski żywiołowe)
zaburzeniami osobowości

Cena:

psychoterapia indywidualna: 45min – 100zł
psychoterapia w j.angielskim: 45min – 120zł